Imbkaev

Üldinfo

Imbkaev on üks süsteemidest, millega puhastatakse sadevett ja biobuhastist tulevat (eelpuhasatud) reovett.

See lahendus ei nõua energiavarustust, kuid vajab sobivat pinda ja vett hästi läbilaskvat pinnast.

Imbkaeve võib kasutada

 • Biopuhasti järel (reoveekanalisatsioonis), reoveekäitluse järgmisel etapil. Imbkaevud lasevad reoveel filtreeruda läbi pinnase ja puhastuda selles leiduvate bakterite toimel. Reovett puhastab looduslik sorptsioon, st keemiliste komponentide neeldumine pinnase mikroorganismide ja taimede juuresüsteemide osalusel.
 • Vihmavee äravoolusüsteemis, milles katuselt kogunev sadevesi juhitakse torustikku, kus see hoiustatakse ning suunatakse aegamisi pinnasesse.
 • Vihmaveepaagi järel (avariilise ülevooluna), kus ülemäärane vihmavesi suunatakse kogumispaagist äravoolutorustikku ning sealt aegamisi pinnasesse.

 

Paigaldusviis

 1. Kaeva kraav, mille pikkus vastab kavandatud drenaažile.
 2. Pärast kraavipõhja tasandamist paigalda ja tasanda kruusakiht (vett läbilaskva pinnase korral umbes 10 cm).
 3. Kruusakihile paigalda imbtunnel ja ühenda see drenaažitorudega.
 4. Kata tunnel filterkangaga (nii, et kangaribad kattuksid vähemalt 10 cm ulatuses).
 5. Valmista ette (lõika) filterkangasse paigaldusavad reoveetoru ja õhutustoru põlve kohale.
 6. Ühenda imbtunneliga kanalisatsioonitoru ja õhutustoru põlv.
 7. Õhutustoru põlve külge paigalda õhutustoru (u. 1 mb) diameetriga 110 mm. Õhutustoru peab ulatuma maapinna kohale vähemalt 25 cm võrra.
 8. Sulge õhutustoru õhutusotsakuga.
 9. Täida kraav (umbes 30 cm pinnasekihiga).

 

 

Tehnilised andmed paigalduseks

 • 1  tunnel = 1 kasutaja /see puudutab üksnes reoveepuhastust/ pinnasetüübi A korral (B-tüüpi või veelgi halvema pinnase korral oleks parem kasutada imbtunnelite all vähemalt 25 cm liivakihti);
 • vahemaa maasse kaevatud imbtunneli põhjast pinnaveeni ei tohi olla vähem kui 1,5 meetrit;
 • imbtunnelite maksimaalne sügavus: 80 cm;
 • imbtunnelite vaheline kaugus: 2 m;
 • drenaažitoru laius vähemalt 78 cm;
 • tunneli soovitatav kalle: 1–1,5%;
 • tunneleid võib kasutada ka jalakäijate liikumisalal;
 • tunnelipuhastuste sagedus: 1 kord 6 kuu jooksul: drenaažitorude läbipesu õhutustoru põlve kaudu

 

Paigaldusjuhend

Enne paigaldamist tuleb kontrollida pinnase läbilaskvust, millesse imbtunnelit paigaldama hakatakse, ning teha kindlaks põhjavee tase. Arvestama peab, et seda süsteemi saab kasutada ainult vett läbilaskvas või nõrgalt läbilaskvas pinnases, kus pinnavee tase on piisavalt madal (vähemalt 1,5 m sügavusel tunneli alumisest servast).

MudelHoolduskaevu läbimõõt [mm]Mahutavus [l]Kogukõrgus [mm]Põhja läbimõõt [mm]Sissevoolu läbimõõt
APOLLO 500 Ø3003005009501200110/160DWG / PDF
APOLLO 500 Ø6006005009501200110/160DWG / PDF
APOLLO 1000 Ø300300100012501400110/160DWG / PDF
APOLLO 1000 Ø600600100012501400110/160DWG / PDF
NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 
Veebileht mahutid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebisaidi külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebisaidi toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
  

Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebisaidi. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad nimi, emaili aadress ja sõnum. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebisaidi väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebisaidi külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebisaidi külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebisaidi sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebisaidi privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebisaidi kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist:
 Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 
Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebisaidi haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Sibul asukohaga Vasara 50, Tartu 50113 

Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil +372 7330350 või e-posti aadressil siim@mahutid.ee 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebisaidil. 

01.10.2019