Biopuhastite paigaldus

Kui otsid kvaliteetset biopuhasti paigaldust, oled jõudnud õigesse kohta. Keskkond & Partnerid OÜ pakub sulle täisteenust: meie tööde hulgas on nii biopuhasti paigaldus ja hooldus kui ka kogu paberimajanduse eest hoolitsemine. Telli biopuhasti paigaldus meilt!

Biopuhasti paigaldus

Biopuhasti paigaldus võtab omajagu aega, sest vastavalt seadusele tuleb biopuhasti rajamiseks taotleda omavalitsuselt luba. Selleks tuleb kohalikule omavalitsusele esitada ehitusregistri kaudu ehitusteatis koos projektiga. Kohalik omavalitsus kannab rajatise registrisse ning alles seejärel saab biopuhasti paigaldus alata.

Kui tunned, et biopuhasti projekteerimine ja biopuhasti paigaldus tundub liialt keeruline või see ei mahu ajaliselt sinu plaani, võta meiega ühendust ning aitame sind. Pakume sulle kindlust, sest meil on rohkelt kogemust, et paigaldada sinu biopuhasti korrektselt ja professionaalselt.

Palju maksab biopuhasti paigaldus?

Biopuhasti paigalduse hind sõltub mitmetest asjaoludest. Alates pinnasest, kaevetöödest ja puhasti suurusest, lõpetades sellega, kas tarvis on rajada ka imbväljak. Kirjuta või helista meile, kirjelda oma vajadusi ning oskame sulle täpsemalt öelda, palju biopuhasti paigaldus maksma läheb.

Kuidas biopuhastit ise paigaldada?

Kui otsustad biopuhasti ise paigaldada, loe enne seda ülipõhjalikult läbi nii projekt kui ka paigaldus-, kasutus- ja hooldusjuhend, et sinu biopuhasti töötaks võimalikult kaua. Meie ettevõtte poolt müüdavate puhastite kasutusjuhendid leiad siit.

Kui on tarvis rajada imbväljak, kaeva süvend ning täida see killustikuga. Seejärel paigalda killustikule imbtorud ning kata väljak geotekstiiliga. Lõpuks tee tagasitäide ja taasta haljastus.

Imbsüsteemi paigaldamisel on oluline asukoht ja biopuhasti kaugus objektidest.

  • Imbväljaku madalaima punkti ja põhjavee vahel peaks olema vähemalt 1,2 m.
  • Imbväljak peaks salv- või puurkaevust asuma vähemalt 60 m kaugusel. Nii saab vältida haigusttekitavate mikroorganismide sattumist joogivette. Ära unusta naabri kaevu, sellegagi peab vahe olema vähemalt 50 m.
  • Biopuhasti kaugus krundi piirist ja/või teest võiks olla 10 m, majast aga 10-15 m.

Kuidas biopuhasti töötab?

Biopuhastit peetakse tänapäeval kõige loodussõbralikumaks viisiks, kuidas reovett töödelda.

Biopuhasti tööloogika on lihtne: reovett puhastatakse tänu vees elavatele mikroorganismidele, kes vajavad hulgaliselt hapnikku. Nad kasutavad toiduks reovees elavaid orgaanilisi aineid ning puhastavad seeläbi reovee.

Biopuhasti koosneb tavalisest ühest või mitmest mahutist ning mahutid jagunevad omakorda kaheks kambriks: septikuks ja bioreaktoriks.  Keskkond & Partnerid OÜ valikus on mitmed erinevad biopuhastid.

Biopuhasti on suurepärane valik paikades, kus põhjavesi on kaitsmata ja nõrgalt kaitstud või kus heitvee immutamine pole võimalik ning see tuleb kraavi juhtida. Samas võib biopuhasti järele rajada ka imbväljaku.

Biopuhastite ja teiste seadmete paigaldus

Meil on rohkelt kogemust, et paigaldada soovi korral ka teisi reoveepuhastusseadmeid. Keskkond & Partnerid OÜ teenuste hulka kuuluvad lisaks biopuhastite ja septikute paigaldusele ka:

  • reoveepumplate ja veemõõdukaevude paigaldus
  • pumpade ja segurite paigaldus
  • mudatöötlusseadmete paigaldus
  • õlipüüdurite paigaldus
  • reoveepuhasti ja -pumpla tehnoloogiliste seadmete juhtautomaatika koostamine koos paigaldusega

Meie biopuhasti paigaldus ja teiste reoveepuhastusseadmete paigaldus on professionaalne, kvaliteetne ja vastupidav. Kui sul on lisaküsimusi või soovid hinnapakkumist, siis võta meiega julgelt ühendust.