Septikute paigaldus

Kui elate hajaasustusega piirkonnas ning tsentraalse veevärgiga liitumine ei ole võimalik, siis on kõige lihtsam ja odavam viis oma reovee kogumise lahendamiseks septik. Septiku tööpõhimõte on mehaaniline. See tähendab seda, et vedelikust raskemad osakesed vajuvad (settivad) mahuti põhja ning alles jäänud vedelik suunatakse läbi imbväljaku pinnasesse. Septikute paigaldamisluba tuleb taotleda omavalitsuselt ning see peab olema kantud ehitusregistrisse. Septiku paigaldamine kõvale pinnasele ei ole teab mis keeruline ning sellega peaks saama hakkama pea iga inimene.

Keerulisemaks läheb septiku paigaldus siis, kui pinnas on pehmem ning septik tuleb ankurdada. Paigaldamise käigus tuleb meeles pidada, et aega ajalt tuleb ette võtta ka septiku tühjendamine, mis tähendab, et sellele tuleb ka suurema autoga ligi pääseda. Sealjuures peab paakauto teekond olema selline, et ta ei peaks sõitma septikust endast üle.

Kui kõik see tundub ikkagi pisut liiga keeruline või tahate kindel olla, et septiku paigaldus oleks teostatud korrektselt, siis võtke meiega ühendust ning leiame teile üheskoos sobiva lahenduse.