GreenFlow heitvee puhastusjaam

Tööpõhimõte

Reovee puhastamise protsess biopuhastusjaamas GreenFLOW koosneb kolmest etapist.

Esimene etapp on reovee puhastamine septikus, kus eemaldatakse vees mittelahustuvad ained. Seda etappi nimetatakse tihti ka eelpuhastuseks. Septikus osakesed sedimenteeruvad e settivad ja floteeruvad e tõusevad pinnale ning toimub sademe fermenteerumine.

Teine etapp on reovee puhastamine bioloogilises reaktoris, kus hapnikuprotsesside käigus eemaldatakse orgaaniline reostus. Reaktori põhiosas on spetsiaalse kujuga elemendid, millele tekib nö bioloogiline kile. Bioloogilises kiles olevad mikroorganismid lagundavad reovees sisalduvaid orgaanilisi aineid.

Kolmas ja viimane etapp on sedimenteerimne ehk liigse sette eraldamine. See toimub sekundaarses septikus. Biojaamas puhastatud reovee võib juhtida:

Puhastusjaam koosneb vaheseinaga septikust ja bioreaktorist, milles on

 • Sissevoolutoru
 • Septiku vahesein
 • Kolmikuga äravoolutoru
 • Mikromull aeraator
 • Õhktõstukpump
 • Bioreaktori vahesein
 • Kolmikuga äravoolutoru
 • Järelsetiti sette tagasivoolutoru, ringlusvee toru

TOOTEL ON EHITUSTEHNIKA INSTITUUDI VÄLJASTATUD KEHTIV RIIKLIK TEHNILINE HINNANG

MudelMahutavus [l]Septiku kõrgus
[mm]
Septiku laius
[mm]
Septiku pikkus [mm]Bioreaktori kõrgus [mm]Bioreaktori laius
[mm]
Bioreaktori pikkus [mm]Läbilaskevõime
[m3/d]
Arvestuslik koormus
[kg/d]
Kasutusala
[IE]
GreenFLOW 4320015108702410177098015500,60,244DWG / PDF
GreenFLOW 64800147012102700228098015500,90,366DWG / PDF

Lisainfo

 • Garantii: 5 aastat
 • Dokumentatsioon: VastavusdeklaratsioonToimuvusdeklaratsioon, Kasutusjuhend, Paigaldusjuhend,
 • Tehniline spetsifikatsioon: Puhasti on valmistatud vastavuses standardiga PN-EN 12566-3+A2:2013

 

NÕUSOLEK KÜPSISTE KASUTAMISEKS 
Veebileht mahutid.ee (edaspidi - Veebileht) kasutab küpsiseid eeskätt veebilehe kasutajamugavuse parandamiseks.  Nõustute küpsistega jätkates veebisaidi külastamist või alternatiivselt vajutades nupule „Nõustun“. Küpsiste blokeerimine võib piirata veebilehe kasutusvõimalusi. 

Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehe külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse. Küpsised ei saada informatsiooni kasutaja arvutist välja. Küpsiste all käsitleme kõiki eelnevalt defineeritud tekstifaile olenemata tehnoloogilisest piiritlusest. 

Mis eesmärgil ja milliseid küpsiseid kasutatakse?
Kogume püsi- ja seansiküpsiseid mis on vajalikud veebisaidi toimimiseks, kasutajamugavuse parandamiseks ja asjakohaseks reklaamimiseks. 

Kasutame järgmiste kolmandate osapoolte küpsiseid:
  

Meil puudub ligipääs ja kontroll kolmanda osapoolte küpsistele ning nende küpsiste kasutamine kuulub paigaldajate privaatsuspoliitika alla. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda kolmanda osapoole veebisaidi. 

Mis andmeid küpsistega kogutakse?
Küpsiste kasutamisega seoses võidakse säilitada isikuandmeid mille kasutaja on ise veebilehe vormi täites kirjutanud. Nende hulka kuuluvad nimi, emaili aadress ja sõnum. Lisaks võidakse säilitada seadmeinfot, asukohateavet, ip-aadressi, keelevalikut  ja muid eelnevalt loetletud andmeid. 

Kasutaja isikuandmeid ei säilitata kauem, kui seda nõuavad kogutud andmete eesmärgid. Kui isikuandmed muutuvad ebavajalikeks või kasutaja taotleb nende kustutamist, kustutatakse andmed 1 kuu jooksul. 

Võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud andmeid oma töötajatele, teenuse osutajatele ja eelnevalt nimetatud kolmandatele osapooltele, kui see on vajalik  eelnimetatud eesmärkidel. Samuti võime avaldada küpsiste kasutamisega seoses kogutud informatsiooni kui oleme kohustatud seda tegema seadusest tulenevalt või enda õiguste või huvide kaitsmisel (nt veebisaidi väärkasutuse tuvastamiseks). 

Kui kaua on küpsis arvutisse talletatud?
Küpsiste talletamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Igakordne veebisaidi külastamine uuendab küpsiseid, mistõttu pikeneb ka nende talletamise periood. Seansiküpsised salvestuvad ajutiselt veebisaidi külastamise ajaks. Püsiküpsised salvestuvad kasutaja arvutisse pärast veebisaidi sulgemist. Püsiküpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks, kuudeks või aastateks, kuid soovi korral saab seadmest ise kustutada. 

Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste salvestamist seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebisaidi privaatsusseadeid. Seadeid küpsiste keelamiseks tuleb muuta igas seadmes eraldi. Kõikide küpsiste blokeerimine võib piirata veebisaidi kasutusvõimalusi.

Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist:
 Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
 
Kontaktinfo ja lisateabe saamine
Veebisaidi haldaja ja isikuandmete vastutav töötleja on Siim Sibul asukohaga Vasara 50, Tartu 50113 

Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, võtke ühendust telefonil +372 7330350 või e-posti aadressil siim@mahutid.ee 

Kolmandate osapoolte kontaktandmed on kättesaadavad nende veebilehtedelt. 

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud veebisaidil. 

01.10.2019