Alarmseade OWLS-12

Otstarve

Alarmseade OWLS-12 on ette nähtud teabe andmiseks mahutis olevate hüdrofoobsete ja mittejuhtivate saasteainete kohta, mille erikaal on väiksem kui vee omakaal. Alarmikomplektiga on kaasas juhtpaneel ja andurid. Kolm releed avarii õlitaseme, ülevoolu ja muda signaalimise jaoks „kuivade” NO kontaktide kaudu.

Tööpõhimõte

Kui seade on sisse lülitatud, süttib roheline näidik „On“ (sees). Tasemenäidiku tööpõhimõte põhineb vee ja hüdrofoobsete saasteainete (rasva või naftasaaduste) erineval elektrijuhtivusel. Normaalasendis, kui seade on veega täidetud, hakkab elektrivool andurist läbi voolama. Kui veepinnale koguneb teatud kogus naftasaadusi, väheneb vool ja süttib punane alarmi näidik „Oil“ (õli). Ülevoolunäidik töötab, kui kasutatakse üleujutusandurit.

AlaKui mahuti äravoolu tase ületab maksimaalse lubatud taseme, hakkab elektrivool voolama läbi üleujutusanduri ja süttib punane alarminäidik „Overflow” (ülevool). Mõlemal juhul kõlab helisignaal ja vastava relee NO kontaktid ühendatakse. Muda andur reageerib setetele seadme põhjas. Kui setete tase tõuseb ja katab anduri kahekordse osa, süttib näidik „Silt” (muda), kõlab helisignaal ja muda relee aktiveeritakse.

Toote tehnilised andmed

Parameetrid
Pinge230 V
Toiteplokk4 W
Kasutatav voolOoterežiim – 20 mA; alarm – 80 mA
Anduriliini ühendamise parameetridU 5 V; I max 10 mA
Vahekaabli pikkusKuni 200 m
Ümbritsev temperatuur+5° kuni +50 °C
Maksimaalne suhteline õhuniiskus95%