Kruvivõre Peruza

Seadme tehnilised andemd
Seadme tüüpKruvivõre
MaterjalRoostevaba teras AISI 316
LäbilaskevõimeKuni 100 m3/h, olmereovesi
Tagasivoolutoru läbimõõt60 mm
Kõrgeim veetase400 mm
Kruvitransportööri kaldenurk35°
Kruvitransportööri läbimõõt180 mm
Mahuti seina paksus3 mm
Mootor0,55 kW; 50 Hz; 3 x 400 V; IP55
Kruvitransportööri pöörlemissagedus11 min–1
Jäätmine tihendusaste40...60%
Jäätme niiskussisaldus25...35%
VeetarveKuni 1 l/sek

Kirjeldus ja ehitus

Kruvivõre on ette nähtud igasugust tüüpi reovee sõelumiseks ja sõelmete väljakandmiseks vedelikust koos veesisalduse vähendamisega. Kruvivõre kasutatakse olme- ja tööstusreovee puhastusjaamades reovee mehaaniliseks puhastamiseks, võõriste eraldamiseks veest.

Vastuvõtumahutisse paigaldatud kruvivõre eraldab vees olevad võõrised, tõstab kruvikonveieri abil need mahutist välja, tahendab võreprahi ja väljutab selle prahikonteinerisse või järgmisele konveierile. Kruvikonveieri käivitatakse ainult siis, kui sõela ees on reoveetase tõusnud teatud kõrgusele. Kui kruvikonveieri pöörlemine kestab üle 5 minuti, tuleb leida kõrvalekalde põhjus (nt reovee vooluhulk ületab sõela läbilaskevõime või loputusvee toide on puudulik).

Kruvivõre koosneb sõelast, teisaldustorust ja koonilisest üleminekust, milles pöörleb võllita kruvikonveier. Pöörlemise käigus puhastab kruvikonveier sõela kruvi külge kinnitatud harjadega ning kannab võreprahi tihendus- ja väljutustsooni. Konveieri kruvi pöörleb toru sisse paigaldatud roostevabast terasest plaatidel.

Võllita konveierikruvil ei ole laagreid kruvi alumises otsas ega keskel, et vältida võimalikke ummistusi sõelmete edasiliigutamise ja väljutamise ajal.

Seadme mis tahes muu kasutus lõpetab garantii ja vabastab tootja igasugusest vastutusest.